Gadżety reklamowe stanowią nieodłączny element w tworzeniu wizerunku firmy, a także w budowaniu relacji z otoczeniem.

 

Gadżety reklamowe stanowią nieodłączny element w tworzeniu wizerunku firmy, a także w budowaniu relacji z otoczeniem. Ale nie tylko. Korzyści jakie płyną z wykorzystania tej formy promocji firmy jest więcej i nie powinniśmy lekceważyć ich roli w dzisiejszym marketingu. Świadomość możliwości, jakie dają gadżety reklamowe, stanowi ważny czynnik naszej przewagi konkurencyjnej. Upominki reklamowe mogą zaspokoić wiele potrzeb, a to sprawia, że mają ogromny potencjał.

Jakie korzyści płyną z wykorzystywania gadżetów reklamowych?

1. Pretekst do nawiązania rozmowy. Wykorzystując gadżety reklamowe skracamy nieco dystans pomiędzy naszą firmą a naszym klientem. Miły upominek, wręczony konkretnej osobie, to doskonały wstęp do rozmowy, pretekst do przesłania oferty lub wymiany wizytówek, a nawet możliwość umówienia kolejnego spotkania.

2. Budujemy pozytywny wizerunek naszej firmy. Korzyść bezdyskusyjna i szczególnie ważna dla firm wchodzących dopiero na rynek. Atrakcyjne gadżety reklamowe dobrej jakości po pierwsze powiedzą światu, że jesteśmy, a po drugie ich charakter może stać się synonimem naszej działalności (Nasze gadżety są dobre, tak jak i my jesteśmy dobrzy w tym co robimy).

3. Klient staje się reklamą naszej firmy. Gadżety reklamowe realnie oddziałują na proces decyzyjny osób obdarowywanych, ale także osób trzecich. Klient posługując się na co dzień, np. eleganckim długopisem, oryginalnym kubkiem, czy praktyczną torbą, staje się nieformalnym ambasadorem marki. Często także wyjaśnia pochodzenie gadżetów, odpowiada na pytania innych dotyczące logo, znajdującego się na danym przedmiocie. W ten sposób krąg osób świadomych istnienia marki naturalnie i znacząco poszerza się.

4. Zmotywujemy pracowników naszej firmy. Zamówione gadżety reklamowe budzą bowiem ciekawość, entuzjazm, a często także dumę wynikającą z przynależności do organizacji, która promuje się takimi właśnie, konkretnymi gadżetami. To z pewnością zintegruje zespół i będzie dobrym narzędziem motywacji.

5. Pracujemy efektywniej. Nawiązanie wartościowej relacji z klientem bądź kontrahentem będzie wymagało mniej czasu, jeśli podczas spotkania wręczymy rozmówcy atrakcyjny upominek reklamowy. Oszczędność czasu zasadniczo wpływa na poprawę naszej efektywności. Do tego jakość zbudowanej w ten sposób relacji może okazać się zdecydowanie lepsza.

6. Dbamy o dobre samopoczucie klienta i jego wizerunek. Wręczając klientowi gadżet reklamowy, budujemy w nim przekonanie o jego wyjątkowej pozycji i ważności. Zwłaszcza, gdy upominek przekazywany jest w obecności osób trzecich, takie działanie potęguje uczucie wyróżnienia i sprzyja budowaniu pozytywnego wizerunku osobistego klienta. Rezultatem takiego zabiegu jest (poza dobrym samopoczuciem naszego klienta, na czym szczególnie powinno nam zależeć) wywołanie w odbiorcy konkretnych skojarzeń pomiędzy sprzedawanym przez firmę produktem, czy też usługą, a wręczanym gadżetem reklamowym. Tak, jak upominek wyróżniający klienta jest wyjątkowy, tak też wpływa on na decyzje zakupowe dotyczące produktów naszej firmy. U podstaw takiego zjawiska leży fakt, że wszyscy lubimy kupować i posiadać rzeczy wyróżniające nas tłumu.

7. Dostarczymy miłych wrażeń, zapewnimy dobry humor i pomożemy w potrzebie. Sporo, jak na firmowe gadżety reklamowe. Ale tak właśnie jest. Wręczony gadżet daje radość i szczęście, ponieważ po pierwsze jest prezentem, po drugie ? często także niespodzianką. A czy jest w ogóle ktoś, kto nie lubi prezentów ? niespodzianek? Zatem poprawa nastroju gwarantowana. Poza tym praktyczny gadżet to pomoc w potrzebie, np. gdy za oknem pada, a pod ręką jest parasol z naszym firmowym logo. Sam proces obdarowywania i przyjmowania upominków stanowi miłe doświadczenie dla każdej ze stron, a przecież na gromadzeniu miłych wrażeń właśnie nam zależy. Poza tym chcemy aby nasza firma kojarzona była zawsze tylko pozytywnie i to w jak najszerszym zakresie.

Gadżety