W trosce o jakość produktów finalnych przy druku przygotowaliśmy dla Państwa kilka cennych wskazówek dotyczących dostarczania gotowych projektów.

RODZAJE PLIKÓW   ROZDZIELCZOŚĆ
PDF, TIF lub CDR to najbardziej wskazane formaty ze względu na jego wysoką jakość. Posiadające niższą jakość tekstów i grafik formaty JPG, a także zdecydowanie większy rozmiar niż plik zapisany w formacie PDF nie nadają się do druku. Pozostałe, jednak nierekomendowane formaty to PSD, AI i EPS.   Rekomendowana rozdzielczość plików w formacie PDF przeznaczonych do druku powinna wynosić dla druku offsetowego kolorowego lub skali szarości 350 DPI, monochromatycznego 1200 DPI, natomiast dla druku wielkoformatowego (banery, szyldy itp.) wartości te odpowiednio powinny wynosić 100 DPI i 300 DPI.
KOLORYSTYKA   WSKAZÓWKI DO CZARNYCH I SZARYCH TEKSTÓW LUB OBIEKTÓW
Istotnym elementem każdego pliku przeznaczonego do drukowanie jest kolorystyka. Przed rozpoczęciem pracy nad projektem ważne jest, aby ustawić jego kolorystykę na CMYK, co zapewni symulację kolorów na ekranie dokładnie w takich samych odcieniach, jakie uzyskamy po wydruku. Najczęściej popełnianym błędem jest tworzenie plików w kolorach RGB, czego efekty można zauważyć na zdjęciu.   Wskazane jest, aby czarne i szare teksty zawierały tylko czarny kolor z pominięciem trzech pozostałych barw. W innym wypadku ostrość tych elementów będzie zdecydowanie niższa. Problem ten pojawia się, gdy projekt został wykonany najpierw w przestrzeni barwnej RGB, a później został skonwertowany do gamy barw CMYK.Wszystkie czarne obiekty i sąsiadujące z nimi tło powinno posiadać niezmienione składowe C, M i Y. W przypadku czarnego tła, które zajmuje znaczną powierzchnię, aby zachować odpowiednią głębie czerni należy ustawić następujące składowe C30, M30, Y30, K100.
 
MARGINESY CZCIONKI
Ze względów technologicznych przygotowany projekt powinien zawierać 2-5 mm marginesy z tła projektu dodane do formatu, które po wydruku podczas wycinania są obcinane. W celu zachowania jakości estetycznej i odpowiedniego efektu wizualnego marginesy te są właściwie niezbędne. Czcionki należy zamienić na krzywe