SERWER FTP

Zasady tworzenia i obsługi konta FTP, przesyłania materiałów graficznych/gotowych projektów/plików na serwer FTP

 

Jeśli nie posiadają Państwo swojego serwera FTP, przygotujemy dla Państwa konto na naszym serwerze. Utworzone konto będzie Państwa indywidualnym – nikt niezainteresowany nie będzie mógł z niego skorzystać, podejrzeć plików czy skopiować ich do siebie na dysk.

Mailem otrzymają Państwo nazwy hosta i hasła dostępowe – prosimy o zachowanie hasła, nie posiadamy jego kopii, dodatkowo ze względów bezpieczeństwa nie zmieniamy haseł do kont, a zagubienie hasła powoduje utratę konta i konieczność zakładania nowego.
Nasz serwer czynny jest 24/h, mimo to po każdym przesłaniu plików na konto, konieczne jest poinformowanie nas o tym fakcie drogą mailową lub telefoniczną – w mailu prosimy podać login jakiego Państwo używali.
Do obsługi serwera polecamy programy TOTAL COMMANDER i FileZilla.
Jednocześnie nie gwarantujemy poprawnej komunikacji na linii PC-Serwer, w przypadku korzystania z przeglądarek internetowych www.

Jak przesłać dane poprzez FTP za pomocą programu FileZilla

Zalecany sposób zapisywania danych poprzez FTP, w ogólnie udostępnionym katalogu:

KAMELOT Agencja Reklamowa

 

Ze strony http://filezilla-project.org/download.php?type=client, można pobrać w pełni darmowy, bezpieczny i stabilny program FileZilla, który służy do obsługi transferu danych FTP.

viagra for sale galway

Po zainstalowaniu programu, wystarczy wpisać w opisane poniżej puste okienka:

Serwer: e-host.net.pl

Nazwa użytkownika: serwer
Hasło: serwer

Port: pozostawiamy puste, następnie klikamy na przycisk „Połącz”, po czym program nas połączy z serwerem KAMELOT Agencja Reklamowa.

 

W dalszej części wystarczy zastosować się do klasycznych zasad przenoszenia plików z jednego okna do drugiego, gdzie lewa strona wskaże pliki na Państwa komputerze, a prawa strona, układ plików w serwerze KAMELOT Agencja Reklamowa

Poniżej przedkładamy widok okna z poprawnym sposobem konfiguracji programu FileZilla oraz stan połączenia i moment przesyłania plików.

 

UWAGA:

na serwerze najpierw należy katalog z nazwą własną i do niego dopiero zapisywać pliki. Następnie po zakończeniu transferu danych należy poinformować osobę prowadzącą Państwa zlecenie w KAMELOT Agencja Reklamowa – najlepiej za pomocą wiadomości e-mail.
Proszę również oczekiwać potwierdzającej informacji zwrotnej, że pliki są odebrane i zgodne z podjętymi ustaleniami.

 

 

POBIERZ INSTRUKCJĘ OBSŁUGI SERWERA FTP :